Spalanie kalorii bez treningu? Osiągnij stan FLOW

Jak spędzacie wolny czas? Czy jest to moment na oderwanie się od rzeczywistości?

Oczywiście, zgadzamy się – każdy potrzebuje regeneracji.

Pamiętajcie, że dobrą formę buduje się nie tylko na treningu, ale przede wszystkim w głowie – liczy się to co robisz po wysiłku… Trening jest tylko impulsem do napędzenia metabolizmu, układu krążenia, układu nerwowego, do budowania masy mięśniowej czy spalania zbędnego tłuszczu .

Podstawa to założenie, że formę buduje się w kuchni – na temat diety jeszcze będziemy nieraz pisać.

Zanim przejdziemy do treningu, zastanów się co lubisz robić? Co sprawia Ci przyjemność?

W weekend nie musisz wypacać ostatnich kropli potu, żeby czuć się lepiej. Istotne jest po prostu oddać się czynności, która sprawi Ci przyjemność, dzięki niej poczujesz: FLOW!!!

Czy wiesz, co to oznacza?

Flow można zdefiniować jako sprzężoną współpracę ciała i świadomości. Obejmuje ona przygotowanie psychiczne, które pozwala trenującemu skoncentrować się na wykonywanych ruchach w sposób autoteliczny. Tego sposobu myślenia można i trzeba się nauczyć.
W tym celu należy pracować nad osiągnięciem synchronizacji działania ciała i umysłu, które powinny tworzyć jeden „organizm”.

Nie jest to jednak równoznaczne z wyłączeniem świadomości czy nabyciem podświadomych nawyków. Przeciwnie, chodzi tutaj o doznanie swoistego „przepływu”, który napędza ludzkie ciało. Wówczas nawet najmniejsza aktywność ruchowa może stanowić źródło przyjemności. Może to być spacer, jazda na rowerze, prasowanie, tańczenie…

Tak naprawdę każda czynność, która sprawia Ci radość, pozwala na skupienie się tylko na sobie i ruchu.

Czy nie miałeś/-aś tak kiedyś? Idziesz sobie, idziesz… Nagle zdajesz sobie sprawę, że cel do którego szłaś/ szedłeś już dawno jest za Twoimi plecami…

Każdemu życzymy znalezienia takiej aktywności, która stanie się dla niego pasją i dzięki której będzie szczęśliwy.